Yukon YGLGM8.5-3-30 Grizzly Locker For GM 8.5 Inch & 8.6 Inch 30 Spline 2.73 NEW
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
YUKYGLGM8.5-3-30
UPC:
Condition:
New
Current Stock:
7
MPN:
YGLGM8.5-3-30
5 customers are viewing this product
Fitment and Product Information:
Yukon YGLGM8.5-3-30 Grizzly Locker For GM 8.5" & 8.6" 30 Spline 2.73 & Up
Product Details:
  • Brand: Yukon Gear
  • Part Number: YGLGM8.5-3-30
  • UPC: 883584280354
Product Features and Description:
Details:
  • Fits GM 8.5 inch and 8.6 inch with 30 spline axles
  • 2.73 and up ratio only
  • Patented internal design reduces common locker failures
  • 8620 internals for added strength
  • 8620 Alloy Carrier
  • 1 Year Warranty Against Manufacturer Defects
  • Sold As Each
Technical Notes:
  • 1.781 inch Large bearing journal design